نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولين جلسه ستاد تدوين برنامه ششم تشكيل شد

اولین جلسه ستاد تدوین برنامه ششم توسعه امروز  با حضور اعضاء و به ریاست نوبخت معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رییس‌جمهور تشکیل شد.
در ابتدای جلسه نوبخت ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که با رویکرد توسعه‌ای و مقاوم کردن اقتصاد کشور تدوین شده است و همچنین سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی که معطوف به توسعه کشور است می‌توانند مبنای تدوین برنامه قرار گیرند. 
نوبخت افزود: نقشه راه کلی برای تدوین برنامه ششم شامل آگاهی از آخرین وضعیت موجود، تبیین وضعیت مطلوب براساس سند چشم‌انداز با نظر به اقتصاد مقاومتی، تعیین اهداف و اقدامات مورد نیاز برای رسیدن به وضع مطلوب و منابع مورد نیاز برای آن خواهد بود. 
در ادامه جلسه پورمحمدی معاون برنامه‌ریزی اين معاونت و دبیر ستاد تدوین برنامه ششم ضمن برشمردن اصول درنظر گرفته شده برای تدوین برنامه ششم، اهم اقدامات انجام شده در راستای آمادگی و تجهیز معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهوری برای تدوین برنامه را برای اعضاء حاضر در جلسه ارائه كرد.
گفتني است در ادامه جلسه اعضاء به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند و همچنين مقرر گردید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئيس‌جمهور چارچوب کلی تدوین برنامه را تهیه و به هیأت دولت ارائه كند. 

منبع: http://www.spac.ir

lkfu